مقدمه به قلم مدیر عامل

معدن از دیر باز به عنوان یکی از مهمترین منابع طبیعی مورد نیاز بشر نقش بسیار مهم و تعیین کننده ای در زندگی او داشته است. وقوع جنگ های بزرگ و طولانی مدت جهانی و منطقه ای که بر کسب منابع و ذخایر زیر زمینی از قبیل نفت و گاز و طلا و غیره موید چنین نظریه ای است.  ت

 

مسئله مهم در این عرصه تغییر شرائط عمومی جهان و تغییر نگرش شرکت های بزرگ و مهمتر شدن نقش شرکت های کوچک و متوسط در عرصه تجارت جهانی است. در این عرصه با گسترش اطلاعات بروز و همچنین پیشرفت فن آوری های نوین امکان انحصار از شرکت ها و کشورهای بزرگ سلب گردیده است.

شرکت کاوشگران عصر گیتی با بهره گیری از کادری جوان، متخصص و مجرب خدمات خویش را به کلیه سرمایه گذاران و معدنکاران ارائه می نماید. خدماتی از قبیل مشاوره در کلیه مراحل معدنکاری از قبیل پی جوئی، اکتشاف مقدماتی و تکمیلی، تهیه طرح های مورد نیاز در هر مرحله و اجرای کلیه طرحهای اکتشافی، کانه آرائی و فرآوری. امید است تا این شرکت بتواند با ارائه خدمات بهتر سهم اندکی در توسعه و آبادی کشور عزیزمان ایران ایفا کند.   

 

تاریخچه شرکت

شرکت کاوشگران عصر گیتی با مسئولیت محدود در تاریخ  1390/4/5 در اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی و با موضوع اصلی "خرید، فروش، تهیه، تولید، صادرات و واردات

کلیه کالاهای مجاز بازرگانی و انجام امور پیمانکاری و اکتشاف و استخراج از معادن و بهره برداری و فرآوری و استحصال معادن" و با شماره ثبت 407046 به ثبت رسیده است.   

 

 

 

اهم پروانه های اخذ شده و مشترک مدیران شرکت قبل و بعد از تاسیس شرکت

تاریخ اخذ استان محل محدوده ماده معدنی پروانه اخذ شده
1387  قزوین سیلیس اکتشاف
1388  سمنان دولومیت اکتشاف
1388  مرکزی آهن اکتشاف
1392 مرکزی آهن گواهی کشف
1394  مرکزی پلی متال بهره برداری

       

طرح ملی "آماج" ا

همانطور که می دانیم یکی از بزرگترین معضلات کنونی کشور مشکل بیکاری است . این طرح توسط مدیران ارشد شرکت کاوشگران عصر گیتی و برای حل گوشه ای از معضلات بیکاری تهیه گردیده و در سال 1395 به ثبت رسیده است.   

در این طرح شرکت بر اساس پتانسیل ها و توانائی های بالقوه خویش و با استفاده از فن آوری های بروز دنیا اقدام به قابل حمل نمودن تجهیزات فرآوری فلزات قیمتی با هزینه ای بسیار نازل نموده و بر این اساس طرح ملی آماج برای ایجاد بیش از 100/000 شغل در نقاط محروم و دور افتاده به دولت محترم عرضه گردیده است.    

 

مدیران شرکت

مهندس حسین خوانساری عتیق   دکتر حمیدرضا ملکی نظری

   امیر مسعود خوانساری عتیق        مهندس ابوالفضل مقدم

          

 

 

 

 

   مسعود شاکری               

 

 

                                              

 

 

 

حیطه های اکتشافی شرکت کاوشگران

فلزات قیمتی(طلا، نقره و . . .)          فلزات اساسی(مس و . . .)

عناصر نادر (اسکاندیوم و. . .)    دیگر عناصر(سیلیس و . . .)

سنگ تزئینی(مرمر و . . .)        سنگهای قیمتی(عقیق و . . )